Jarní Rallye 2022 Máchovo jezero

33. Jarní Rallye

Poslední Jarní Rallye jsme uspořádali v roce 2019. Pak nám Covid na dva roky znemožnil pokračovat a teprve letos jsme mohli uspořádat dlouho připravovaný 33. ročník.

Do hotelu Bezděz ve Starých Splavech přijelo 43 posádek se svými veterány, z toho bylo 18 zahraničních posádek z Německa a Rakouska. Nejstarší vozidlo Chrysler 58 z roku 1925 přivezl pravidelný účastník naší rallye pan Zdeněk Lipš.

Připravili jsme náročný program. V pátek hned po ránu jsme si prohlédli malou zahradní železnici v obci Skalsko, kde nás majitel této železnice pan Petr Vidner svezl modelem parní lokomotivy na železničním okruhu s rozchodem kolejí 7 ¼ ". Byl to nádherný zážitek, který ještě více vylepšily čerstvě napečené koláčky od paní Vidnerové. Následoval přejezd do Dobrovických muzeí, kde jsme měli prohlídku Muzea cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a města Dobrovice. Odtud jsme plni dojmů a pojmů odjeli na oběd na zámek Lobeč. Po skvělém obědě jsme se vydali na projížďku kokořínským údolím, na hrad Houska. S povolením kastelána jsme nejstarší vozidla zaparkovali na nádvoří hradu a ostatní před hrad na parkoviště. Po prohlídce hradu jsme si jeli odpočinout do hotelu Bezděz.

V sobotu jsme měli hlavní cíl a to závodní okruh Sosnová. U příležitosti ??? let Autodromu Sosnová a oficiálního otevření prodlouženého okruhu jsme měli možnost o polední přestávce od 12 hodin uspořádat jízdu pravidelnosti. Projeli jsme se tedy po ránu Kokořínskem a od 11 hodin postupně dorazili na závodní okruh Sosnová. Zde panoval řádný mumraj, byla zde spousta závodních strojů, nádherné závodní historické automobily v kategoriích Grand Prix, Tatra, Le Mans, Škoda, MTX, Škoda 1100 OHC. Před startem na naší jízdy pravidelnosti si tedy měli účastníci co prohlížet. Jízda pravidelnosti se vydařila a vyhrál ji s neuvěřitelnou přesností pan Milan Bumba. Po obědě v České Lípě jsme odjeli na prohlídku zámku Zákupy a pak se vrátili do hotelu Bezděz.

V neděli jsme měli za úkol dobití hradu Bezděz. Pan starosta nám dovolil zaparkovat na horním parkovišti. Protože odtud už žádná asfaltka nevede, všichni museli dobívat Bezděz pěšky a to včetně pana kastelána. Mile nás překvapilo, že většina účastníků kopec zdolalo a prohlédli si hrad s poutavým výkladem průvodce. Pak už následoval jen sestup dolů, odjezd na hotel, oběd a milé rozloučení se všemi účastníky.

Všem posádkám děkujeme, že k nám přijeli a těšíme se na další ročník, který je plánován na termín 18. - 21. května 2023 opět u Máchova Jezera.

za VVC z.s.

Petra Navrátilová, ředitelka rallye


Vytvořte si webové stránky zdarma!